לקראת לידה קיסרית? תראי מה יש למומחים להגיד!

סיכות נמסות: טכנולוגיה מתקדמת לניתוחים קיסריים 

חשוב לנו שתשמעי את חוות הדעת המקצועית של המומחים בבתי החולים המובילים בארץ בנוגע לסיכות הנמסות שלנו. טכנולוגיית הסיכות הנמסות מאפשרת להשיג תוצאה קוסמטית כבר בזמן הניתוח, והשגת תוצאה ברמת כירורגיה פלסטית.

אספנו עבורך את הכתבות של מיטב המומחים בארץ בנוגע לסיכות הנמסות. קריאה מהנה!

הדור הבא של הניתוחים הקיסריים במרכז הרפואי העמק מקבוצת כללית

בחדרי הלידה של המרכז הרפואי העמק משתמשים בשיטות המתקדמות בעולם לסגירת חתך הניתוח הקיסרי. גישות אלה כוללות דבק מיוחד שנמס, סיכות נמסות וחוט תפירה נמס, וזאת בנוסף לגישה הקיימת של סיכות מברזל שעדין נהוגה במצבים רפואיים מסוימים. צילום: המרכז הרפואי העמק. 

 20% מהלידות בישראל ובעולם המערבי מתבצעות בניתוח קיסרי מסיבות רפואיות שונות. נשים רבות שמיועדות לעבור ניתוח קיסרי מוטרדות מההתאוששות ומתקופת ההחלמה שלאחר הניתוח, ומהצלקת שתישאר מהניתוח.
"אנו היינו בין החלוצים בתחום, וצברנו ניסיון של למעלה מ-3 שנים בתפירת חתך הניתוח באמצעים שנמסים, ואינם מצריכים הוצאת סיכות", מספר פרופ' ראיד סלים, מנהל חדרי הלידה במרכז הרפואי העמק.

להמשך קריאה

ראיון במאקו אודות הסיכות הנמסות עם רופאת נשים בכירה בביה"ח איכילוב

כל לידה חמישית מתבצעת בניתוח קיסרי. חוץ מהכאבים הברורים, נשארת עוד מזכרת: צלקת. פיתוח חדשני מבקש להקטין אותה.

לצפייה בראיון המלא במאקו, לחצי כאן.

מנהל מיון נשים ויולדות ביה"ח ליס: התוצאה האסתטית של הסיכות הנמסות טובה יותר

49343505_2498407966839441_2722588646631800832_o

לדברי ד"ר שרון מסלוביץ', מנהל מיון נשים ויולדות וסגן מנהל ביה"ח ליס באיכילוב: "החומר הנמס של הסיכות עשוי מפולימר (חומר סינטטי) הקרוי polyactide-polyglycolide. 

 

חומר זה נעכל ונעלם מן הגוף על ידי תאי מערכת החיסון במשך כ- 100 ימים, זמן אופטימלי לריפוי מלא של הצלקת טרם העלמות הסיכות.

 

המראה הסופי של הצלקת תלוי במספר הניתוחים בעבר ובעיקר באופן ההצטלקות של הגוף, אך ניתן לומר שהתוצאה האסתטית במרבית המקרים הינה טובה יותר מהסיכות הרגילות.  

 

השירות החדש הוא ללא עלות נוספת ויוצא לכל אישה שמתאימה לכך.

להמשך קריאה 

רופא בכיר בביה"ח פורייה: היתרון בסיכות הנמסות זה שאפשר להתקלח כרגיל אחרי הניתוח

51661636_2012619508785588_969308139419598848_n

ד"ר דימה צ'ויון, מנהל חדר לידה, מסביר, " החומר הנמס של הסיכות עשוי מפולימר (חומר סינטטי) אשר נעלם מן הגוף על ידי תאי מערכת החיסון במשך כ- 100 ימים, זמן אופטימלי לריפוי מלא של הצלקת טרם העלמות הסיכות…ניתן לומר שברוב המקרים התוצאה האסתטית תהיה יפה יותר ". יתרון נוסף, לאחר הניתוח קיסרי , אפשר להתקלח כרגיל ואין צורך להשתמש בסבון מיוחד או משחות.

להמשך קריאה, לחצי כאן.

מנהל חדר לידה בביה"ח רמב"ם: מדובר במוצר שחוסך ליולדות קיסרי הרבה כאב

"בשיטה הקיימת בניתוחים קיסרים, הליך הוצאת הסיכות לאחר הניתוח הוא לא כל כך נעים ליולדת. המוצר החדש של הסיכות הנמסות מאפשר לנו להקל על היולדת ולמנוע ממה את הכאב הזה. בנוסף, מכיוון שהסגירה נעשית כאן מתחת לפני העור, במרבית המקרים תתקבל תוצאה אסתטית טובה יותר בריפוי צלקות הניתוח". 

רק בשנת 2019 השיטה של הסיכות הנמסות בוצעה בהצלחה ב-250  קיסרים בבית חולים רמב"ם.

 

להמשך קריאה.

ביה"ח ברזילי: הסיכות הנמסות החדשניות מאפשרות צלקת עדינה יותר

לרוב ליולדות מאוד חשוב מראה הצלקת על הבטן התחתונה", מספרת ד"ר איבשין. "אנו פועלים ללא לאות למצוא פתרונות מהחדישים בשוק, כמו סיכות נמסות לסגירת החתך בעור, המפחיתות סיכון להתפתחות זיהום, מאפשרות יצירת צלקת עדינה יותר, פחות כואבות ומייתרות את הביקור בקופת החולים לצורך הוצאתן. 

במקרים אחרים, במידה והסיכות הנמסות לא מתאימות למצבה של המטופלת, קיימת אפשרות לביצוע תפרים תת-עוריים שמצמצמים את אי הנוחות לאחר הניתוח".

להמשך קריאה.

מנהל מחלקת יולדות בביה"ח הלל יפה:
 הסיכות הנמסות מפחיתות את הסיכון לזיהום

לסיכות הנמסות מספר יתרונות: ריפוי אסתטי מצוין של הצלקת, הפחתה בכאב הצלקת, חזרה להתנהלות שגרתית ומהירה לאחר הלידה ובעיקר העובדה שאין צורך להוציאן. בתקופה זו בפרט, כשעננת הקורונה עדיין מרחפת מעל ראשינו, קיימת עדיפות עליונה לשימוש בשיטה זו, בשל הפחתה בשכיחות הזיהומים וכן ביטול הצורך להגיע למרכז רפואי על מנת להוציא את הסיכות, כך שפוטנציאל ההידבקות קטן.

מנהל מחלקת יולדות וחדר לידה במרכז הרפואי הלל יפה ד"ר חיים דוד עונה על שאלות מהעת האחרונה.

 

להמשך קריאה, לחצי כאן.

בית חולים ליס ליולדות ונשים באיכילוב מסבירים על הסיכות הנמסות

ניתן להשיג את הסיכות הנמסות שלנו ב:

איכילוב תל אביב

רמב"ם חיפה

שערי צדק ירושלים

וולפסון חולון

מרכז רפואי כרמל חיפה

מרכז רפואי העמק עפולה

ברזילי אשקלון

הלל יפה חדרה

המרכז הרפואי לגליל נהריה

המרכז הרפואי זיו צפת

המרכז הרפואי פוריה צפת